>
https://www.high-endrolex.com/44
09-07-2021

Webinar: Ochrona złoża. Czy węgiel brunatny powinien podlegać specjalnej ochronie?

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze „Ochrona złoża. Czy węgiel brunatny powinien podlegać specjalnej ochronie?”, który odbędzie się 22 lipca 2021, w godz.12.00 - 13.30. Podczas webinaru zaprezentowana zostanie opinia prawna „Kompetencje organu administracji geologicznej w zakresie uzgodnienia decyzji celu publicznego oraz decyzji o warunkach zabudowy w postępowaniu administracyjnym”, której autorem jest radca prawny Sebastian Czwojda.

Koniec planów budowy odkrywek, to nie koniec problemów mieszkańców gmin położonych na złożach węgla brunatnego.

Społeczności lokalne, które przez całe lata borykały się z zagrożeniem budową kopalni odkrywkowych, mierzą się z kolejnym problemem. Hamulcem do swobodnego rozwoju gmin stała się tzw. ochrona złoża przed zabudową. Na terenach, gdzie występują udokumentowane złoża węgla brunatnego, mieszkańcy i samorządowcy często mierzą się z odmową uzgodnienia warunków zabudowy czy rozpoczęcia inwestycji komunalnych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 

Dlaczego węgiel brunatny, który odchodzi do lamusa, wciąż podlega specjalnej ochronie? Czy mieszkańcy są całkowicie bezradni? Co tak naprawdę oznacza ochrona złoża? Kogo dotyczy? Jak bronić się przed niesprawiedliwymi decyzjami? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań poznają Państwo podczas webinaru, który poprowadzi radca prawny Sebastian Czwojda. 


Do kogo skierowany jest webinar? 

Webinar kierowany jest przede wszystkim do urzędników, samorządowców i mieszkańców gmin, którzy borykają się z problemem ograniczenia potencjału rozwojowego w związku z ochroną złóż oraz z miejscowości, które mogą być narażone na podobne trudności ze względu na ujawnione na ich terenie złoża kopalin.


Prowadzący: Sebastian Czwojda, radca prawny w Kancelarii Prawnej „Primum Lex”

Moderacja: Tomasz Waśniewski, prezes Fundacji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”

Data: 22 lipca 2021 r., w godz.12.00

Jak się zapisać?

Jeżeli chcesz wziąć udział w webinarze, wypełnij formularz online.

Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2021 r.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/880370389358313

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM. Link zostanie przesłany uczestnikom po rejestracji. Udział w webinarze jest bezpłatny.

O prowadzącym

Sebastian Czwojda – radca prawny prowadzący indywidualną praktykę w kancelarii prawnej „Primum Lex”. Wcześniej przez 20 lat pracował w różnych strukturach administracji samorządowej zarówno gminnej, jak i powiatowej. W latach 2006-2018 Burmistrz Krobi, w której znajduje się złoże węgla brunatnego „Oczkowice”. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla zrównoważonego Rozwoju”.

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker