>
21-05-2022

Rowerem dla klimatu – zaproszenie na rajd

Wraz z Rodzicami dla Klimatu zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerem do udziału w naszym peletonie rowerowym z Bełchatowa do Warszawy.

Motywem przewodnim naszej kampanii jest solidarność i współdziałanie rodziców z różnych środowisk oraz regionów dla celów wykraczających poza doraźne interesy polityczne czy biznesowe, tj. na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa obecnych i przyszłych pokoleń.

 

Program rajdu

Rajd trwa od 25 do 29 maja. Można do niego dołączyć na dowolnym odcinku trasy. Jeśli planujesz nocować w tym samym miejscu co my, napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących. W planach m.in. warsztaty ceramiczne, masaże relaksacyjne, zabawy bez prądu, koncert Chóru Klimatycznego oraz dużo ciekawych wykładów i paneli dyskusyjnych.

Szczegółowy program znajduje się pod tym linkiem:

https://www.rodzicedlaklimatu.org/rowerem-dla-klimatu/harmonogram-wydarzen/

 

Jak się przygotować

Nie zapomnij sprawdzić, czy Twój rower jest w pełni sprawny

Zabierz niezbędny ekwipunek adekwatny do długości trasy, jaką zamierzasz przejechać

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia NNW, na wszelki wypadek je wykup (byle nie w Grupie PZU, z uwagi na „czarny sekret” tego ubezpieczyciela).

 

Trasa rajdu

Trasa prowadzi przez przez Nowy Janów, Piotrków Trybunalski, Zalew Sulejowski, Tomaszów Mazowiecki, Skierniewice, Żyrardów i Nadarzyn.

25.05

PKP Gomunice -> taras w Żłobnicy -> zjazd w Nowym Janowie*

26.05

9:00 Nowy Janów -> 9:30 punkt widokowy Słok-Bełchatów -> 11:00 Bełchatów -> 14:30 Piotrków Tryb. -> 18:00 Zal. Sulejowski*

27.05

9:30 Zal. Sulejowski -> 11:00 Tomaszów Mazowiecki -> 18:00 Skierniewice*

28.05

9:30 Skierniewice -> 12:00 Żyrardów -> 17:30 Nadarzyn*

29.05

9:30 Nadarzyn -> 11:00 Terminal cargo Lotnisko -> 12:00 Pole Mokotowskie -> 13:00 Sejm -> 14:00 Jazdów

*nocleg

UWAGA: godziny dotarcia do poszczególnych miejsc mogą ulec zmianom, dlatego zachęcamy do monitorowania trasy na https://en.mapy.cz/s/jelosopafe oraz zainstalowanie darmowej aplikacji mapy.cz

 

Dołącz do nas!

Zachęcamy do wspólnego działania na rzecz klimatu, czystego powietrza, ochrony przyrody oraz sprawiedliwej transformacji.

Szczegółową trasę rajdu i program znajdziesz na stronie RdK:

oraz na profilu na FB:

Początek strony