>
https://www.high-endrolex.com/44
22-11-2018

Presja na banki i ubezpieczycieli kluczowa dla odejścia od węgla

Powszechnie wiadomo, że zanieczyszczenie powietrza wywołane spalaniem węgla ma poważne konsekwencje zdrowotne dla ludzi w całej Europie. To obywatele i społeczeństwo jako całość płacą z własnych kieszeni koszty obciążenia zdrowia, a nie firmy, które to obciążenie powodują. Pomaga to sektorowi węglowemu utrzymać się na powierzchni. To, co nie jest tak dobrze znane, to fakt, że aby te zanieczyszczające firmy mogły się utrzymać , muszą polegać na wsparciu banków i ubezpieczycieli. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, kto dokładnie wspiera wydobycie węgla i pomóc nam wezwać je do porzucenia węglowych interesów - film z polskimi napisami

Finanse bez węgla - węgiel bez finansowania
Mamy do czynienia z dwoma kryzysami: zanieczyszczeniem powietrza i załamaniem klimatu, a rozwiązanie obu tych problemów jest całkowicie jasne. Musimy zamknąć na masową skalę elektrownie węglowe i kopalnie w Europie i musimy to zrobić najpóźniej do 2030 roku.  

Jednakże, chociaż droga, którą musimy obrać, jest jasna, większość spółek węglowych spycha nas w dół kolejną: budując i rozbudowując nowe zakłady i kopalnie oraz lobbując na rzecz spowolnienia i zablokowania wysiłków na rzecz sprawiedliwego odejścia od ich brudnego modelu biznesowego.

Duże firmy wydobywcze planują prowadzenie działalności gospodarczej tak jak dotychczas, ale nie mogą jej prowadzić bez  finansowego zabezpieczenia, a nie uzyskają go bez ubezpieczenia inwestycji. Instytucje finansowe mają obowiązek inwestowania w lukratywne przedsięwzięcia ale mają również obowiązek zapewnienia, że to, co finansują i ubezpieczają, nie zaszkodzi zdrowiu ludzi ani naszej wspólnej przyszłości. Finansując i ubezpieczając węgiel, firmy takie jak BNP Paribas, Talanx, Intesa zawodzą i to pod tymi dwoma względami na raz.

Nadszedł czas, aby rozproszyć mrok skrywający tych specjalistów od pieniędzy i przenieść ich pieniądze poza węglowe biznesy.  

Kilku europejskich finansistów i ubezpieczycieli już zaczęło się wycofywać z węgla z powodu wezwania ze strony społeczeństwa. Dlatego firmy z sektora węglowego coraz częściej zmagają się z problemami finansowymi i trudnościami w ubezpieczeniu swoich inwestycji. Wszystko to dzieje się dzięki wysiłkom ludzi, zwykłych obywateli. Liczymy na pomoc w stworzeniu presji aby banki i ubezpieczyciele odwróciły się od węgla. To najlepszy sposób, żeby raz na zawsze skończyć z brudnym węglowym obciążeniem.  

ABY PODJĄĆ DZIAŁANIA najlepiej skontaktować się z bankami i ubezpieczycielami i wezwać ich do zaprzestania wspierania węgla:
Wyślij e-mail do finansistów i ubezpieczycieli
BNP:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Intesa SanPaolo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Santander: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Credit Suisse: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UBS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
VIG: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Talanx Torsten:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uniqa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kliknij i wyślij tweet na Twitterze:

Media

Reputacja spalona z węglem Partager C'est Sympa

Najnowsze

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker