>
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 247.
28-11-2019

Axa ostatecznie żegna się z węglem!

AXA - największe towarzystwo ubezpieczeniowe w Europie całkowicie zrezygnuje z węgla do 2040 r.

Dzięki temu stała się liderem działań na rzecz klimatu‼️

Zakres nowej polityki antywęglowej jest znacznie szerszy i staje się punktem odniesienia dla polityk innych ubezpieczycieli. 

 

Kiedy GRUPA PZU zrozumie, że ubezpieczenie projektów węglowych należy już do przeszłości i stanowi zagrożenie życia klientów, którym gwarantuje ubezpieczenie?!

 

AXA ustanowiła nowy globalny punkt odniesienia dla najlepszych praktyk, dzięki swojej polityce odchodzenia od węgla. Zero tolerancji dla ekspansji węgla jest jedynym odpowiedzialnym działaniem w świecie 

o ograniczonej emisji dwutlenku węgla i jest niezbędny dla instytucji finansowych, które nie chcą brać udziału w szkodach, jakie toksyczne firmy węglowe wyrządzają klimatowi i zdrowiu ludzkiemu.

 

Na wszystkie banki, inwestorów i ubezpieczycieli wywierana jest presja, aby podnieśli poprzeczkę dzięki temu samemu silnemu zobowiązaniu do wycofania się w 2030 r. Dla krajów UE i OECD oraz szczegółowym krótkoterminowym planom ich realizacji. Jest to minimalny standard dla wszystkich instytucji finansowych zobowiązanych do osiągnięcia limitu ocieplenia o 1,5 stopnia zawartego w Porozumieniu Paryskim.

Ogłoszenie UniCredit jest krokiem we właściwym kierunku, nawet jeśli jest on zagmatwany. Chociaż AXA ustaliło, jaka jest najskuteczniejsza praktyka, polityka Unicredit pozostawia niestety otwarte drzwi do dalszego finansowania ekspansji węgla i pomija zobowiązanie do wspierania pełnego wycofania się od węgla do 2030 r. w krajach OECD, a do 2040 r. na całym świecie. Polityka AXA przerobiła zbiór przepisów dla instytucji finansowych i jeśli Unicredit poważnie podchodzi do walki ze zmianami klimatu, musi poprawić swoją zgodnie z polityką AXA.

 

Więcej na ten temat: 

https://www.axa.com/en/spotlight/story/emergency-exit-committing-to-coal-phase-out

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker