>
https://www.high-endrolex.com/44
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 258.
29-09-2020

Konferencja: Woda – wspólne dobro, wspólny problem. Samorządy, naukowcy i eksperci wobec niedoboru wody we wschodniej Wielkopolsce i na Kujawach

Wielkopolska Wschodnia może być jednym z największych beneficjentów Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, kluczowego elementu programu „Europejski Zielony Ład”. Nie można przy tym zapomnieć, że Zielony Ład obejmuje m.in. mądre gospodarowanie wodą i przywrócenie właściwych stosunków wodnych. Jeśli transformacja regionu ma być kompletna i odbyć się w zgodzie z założeniami unijnymi, konieczne jest podjęcie się rozwiązania problemów wodnych. Konieczne jest także szersze spojrzenie na problem: nie tylko z perspektywy Wielkopolski Wschodniej, ale także Kujaw.

Konferencja ma służyć podjęciu konkretnych działań, zawiązania ściślejszej współpracy, wyznaczeniu dalszych klarownych celów dla poszczególnych podmiotów. Naszą ambicją jest, aby uczestnicy konferencji nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także poznali praktyczne narzędzia, które pozwolą posunąć prace do przodu.

Podczas konferencji będą Państwo mieli okazję wysłuchać ekspertów, którzy opowiedzą o aktualnej sytuacji w regionie, największych wyzwaniach, jakie przed nami stoją, a także możliwych rozwiązaniach, w tym finansowych, i perspektywach na przyszłość związanych z wodą. Zastanowimy się wspólnie nad rolą poszczególnych podmiotów w przywracaniu właściwych stosunków wodnych.

Konferencja odbędzie się 13 października w Sali Konferencyjnej Hotelu Mazurek w Kole, przy ul. 3-ego Maja 30. Będzie także transmitowana online. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu w Sali Konferencyjnej prosimy o wcześniejszą rejestrację. Ze względu na restrykcje związane z COVID-19 możemy zapewnić miejsce dla maksymalnie 50 uczestników. Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3i0vXnZ Rejestracja trwa do 9.10.2020

Konferencja będzie również transmitowana na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/watch/live/?v=344859876797081&ref=notif¬if_id=1602576042590360¬if_t=live_video

Mapa: https://g.page/hotel-restauracja-mazurek?share

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/344012110011235/

Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. dr hab. Maciej Zalewski (European Regional Centre for Ecohydrology) z Łodzi, wykładowcy poznańskich uczelni: prof. Julian Chmiel (z zespołu parlamentarnego ds. ratowania jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego) i prof. Benedykt Pepliński oraz hydrogeolog dr Sylwester Kraśnicki. Poruszymy kwestie dostępności wody w rejonie pogranicza wschodniej Wielkopolski i Kujaw. Omówimy zagadnienia związane ze stworzeniem strategii wodnej, rekultywacją, a także mapowaniem potrzeb i zadań. Będziemy rozmawiać o roli samorządów lokalnych w mądrym gospodarowaniu wodą. Zaprezentujemy też studia przypadków. Konferencję zakończy panel dyskusyjny udziałem m.in. Dyrektora RZGW w Poznaniu, Wiceprezesa Zarządu ZE PAK S.A i Prezesa ARR w Koninie.

Szczegółowy program do pobrania tutaj

Patronat medialny: LM.pl Portal Wielkopolski Wschodniej i Meloradio

 

Pobierz załącznik:

Najnowsze

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker