>
https://www.high-endrolex.com/44
06-05-2021

Webinar: Wpływ kopalni odkrywkowej na wody w czasie i po zakończeniu eksploatacji

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze „Wpływ kopalni odkrywkowej na wody w czasie i po zakończeniu eksploatacji”. Webinar odbędzie się 13 maja 2021, w godz.12.00 - 13.30. Funkcjonowanie kopalni odkrywkowej oraz jej zamknięcie przysparza szeregu problemów i wyzwań z zakresu hydrologii, z którymi muszą zmierzyć się społeczności żyjące w pobliżu odkrywki. W jaki sposób działanie i zamknięcie kopalni wpłynie na wody podziemne i powierzchniowe? Skąd się bierze woda do zalania odkrywek? Z jakich źródeł można korzystać? Na te i szereg innych pytań odpowie w najbliższym webinarze hydrogeolog dr Sylwester Kraśnicki.

Zakończenie trwającej od kilkudziesięciu lat eksploatacji węgla brunatnego w kopalniach odkrywkowych w najbliższych latach to ogromne wyzwanie dla całych regionów górniczych, władz samorządów, urzędników i organizacji. Będą oni musieli zmierzyć się z rekultywacją i rewitalizacją terenów pogórniczych. Im lepiej i wcześniej zostaną zaplanowane niezbędne działania, tym większa szansa, że proces przyniesie korzyści dla mieszkańców i regionu, i że zostanie zapewnione finansowanie niezbędnych inwestycji. Naszą ambicją jest wyposażenie lokalnych władz i społeczności w wiedzę, która pozwoli im aktywnie włączyć się w te procesy. To oni bowiem będą korzystać ze zrekultywowanych terenów, kiedy kopalnie zostaną zamknięte.

Do kogo kierowane są webinary? 

Nasz cykl webinarów przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z terenów, na których istnieją kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego. Przydatne informacje znajdą tu wszyscy, którzy chcą zgłębić wiedzę dotyczącą gospodarki wodnej na różnych etapach działania kopalni, od jej powstania do zalania.


Prowadzący: dr Sylwester Kraśnicki, hydrogeolog

Moderacja: Patrycja Stefanek, Fundacja „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”

Data: 13 maja 2021r. , godz. 12:00

Jak się zapisać?

Jeżeli chcesz wziąć udział w webinarze, wypełnij formularz online.

Na zgłoszenia czekamy do 12 maja 2021r.

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM. Link zostanie przesłany uczestnikom po rejestracji. Udział w webinarze jest bezpłatny.

O prowadzącym: 

Sylwester Krzysztof Kraśnicki – doktor nauk o Ziemi, hydrogeolog. W latach 2006-2008 brał udział w projekcie naukowym 6. Programu Ramowego UE - FOOTPRNT. Obszary zainteresowań: wpływ zmian klimatu na wody podziemne, oddziaływanie kopalń odkrywkowych i podziemnych, ferm, składowisk oraz innych inwestycji na wody podziemne. Od 2014 roku właściciel firmy LECTURER Sylwester Kraśnicki sporządzającej ekspertyzy hydrogeologiczne dla organizacji pozarządowych oraz samorządów w Polsce i za granicą.

Więcej informacji o kampanii wodnej znajdziecie w zakładce woda

Polecamy także pierwszy webinar z cyklu, pt. „Cykl życia” kopalni odkrywkowej – od uruchomienia pomp do zakończenia rekultywacji

Najnowsze

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker