>
https://www.high-endrolex.com/44
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 247.
21-05-2019

Węgiel na walnych zgromadzeniach ubezpieczycieli - PODSUMOWANIE

ŹRÓDŁO: Unfriend Coal

Kampania Unfriend Coal sprawiła, że węgiel był jednym z dominujących tematów na ostatnich corocznych walnych zgromadzeniach towarzystw ubezpieczeniowych. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie nowo ogłoszonych polityk z bieżącego sezonu WZA:

          W dniu 24 kwietnia AXA ogłosiła, że do końca 2019 roku zastosuje politykę dezinwestycji w odniesieniu do wszystkich aktywów zarządzanych przez AXA IM (ale nie przez AXA AB).

          W dniu 26 kwietnia, SCOR zamknął główną lukę prawną, kończąc samodzielne ubezpieczenia i fakultatywną reasekurację dla wszystkich nowych elektrowni węglowych na całym świecie. W przeciwieństwie do Swiss Re, nadal nie zajęło się umowami reasekuracyjnymi, które mają kluczowe znaczenie dla stopniowego wycofywania węgla.

          Munich Re przyjęło politykę wyjścia z wydobycia węgla, która pozwoliła na pewne wyjątki w 2018 roku. Na swoim dorocznym walnym zgromadzeniu 30 kwietnia reasekurator wyjaśnił, że w ubiegłym roku rozważał trzy projekty węglowe, ale nie reasekurował żadnego z nich.

          Wyjaśniając politykę przyjętą w 2018 roku, Generali 7 maja wykluczyło ubezpieczenie wszystkich istniejących kopalń węgla w Polsce i stwierdziło, że odcięło powiązania z dwoma z sześciu zakładów energetycznych, z którymi rozmawiało na temat ich odejścia od węgla. Pomimo swojej polityki na rok 2018 Generali nie zaprzestało ubezpieczania PGE i CEZ, dwóch aktywnych deweloperów nowych projektów węglowych.

          8 maja Allianz odmówił stosowania polityki węglowej w odniesieniu do aktywów zarządzanych na rzecz osób trzecich, ale powiedział, że "się temu przygląda" i zapowiedział, że do 2050 roku zamierza dokonać własnych inwestycji "neutralnych klimatycznie".

          Hannover Re ogłosił  w kwietniu 2019 nową politykę odejścia od węgla, która pozwoli na "ograniczoną liczbę wyjątków". Reasekurator wyjaśnił 8 maja, że uczyni takie wyjątki tylko "w skrajnych przypadkach", a nie na przykład w przypadku nowych projektów węglowych w Turcji.

          Podobnie jak jego spółka zależna Hannover Re, Talanx przyjął w kwietniu nową politykę wyjścia z węgla z poważnymi lukami prawnymi. 9 maja ubezpieczyciel wyraził się dość jasno, że będzie nadal oferował ochronę ubezpieczeniową dla projektów węglowych w Polsce.

          W kwietniu QBE ogłosiło również nową politykę odejścia od węgla. 9 maja australijski ubezpieczyciel powiedział, że polityka ta jest "żywym dokumentem", który można jeszcze wzmocnić, na przykład w odniesieniu do piasków bitumicznych i innych paliw kopalnych.Najnowsze

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker