>
https://www.high-endrolex.com/44
21-04-2021

Webinar „Cykl życia” kopalni odkrywkowej – od uruchomienia pomp do zakończenia rekultywacji

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze „Cykl życia” kopalni odkrywkowej – od uruchomienia pomp do zakończenia rekultywacji” 29 kwietnia 2021r. o godzinie 12.00 . Funkcjonowanie kopalni odkrywkowej obejmuje okres od rozpoczęcia udostępniania złoża aż po zakończenie rekultywacji. Na każdym z etapów funkcjonowania kopalni bardzo istotna jest gospodarka wodna w obrębie zakładu górniczego. W tym webinarze zostaną one omówione z punktu widzenia eksploatacji kopalin.

Webinar jest pierwszym z cyklu wirtualnych wykładów organizowanych przez Fundację „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”. Webinary skierowane są przede wszystkim dla osób z terenów, na których występują kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego. Przydatne informacje znajdą tu wszyscy, którzy chcą zgłębić wiedzę dotyczącą gospodarki wodnej na różnych etapach działania kopalni, od jej powstania do zalania. 

Zakończenie trwającej od kilkudziesięciu lat eksploatacji węgla brunatnego w kopalniach odkrywkowych w najbliższych latach to ogromne wyzwanie dla całych regionów górniczych, władz samorządów, urzędników i organizacji. Będą oni musieli zmierzyć się z rekultywacją i rewitalizacją terenów pogórniczych. Im  lepiej i wcześniej zostaną zaplanowane niezbędne działania, tym większa szansa, że proces przyniesie korzyści dla mieszkańców i regionu, i że zostanie zapewnione finansowanie niezbędnych inwestycji. Naszą ambicją jest wyposażenie lokalnych władz i społeczności w wiedzę, która pozwoli im aktywnie włączyć się w te procesy. To oni bowiem będą korzystać ze zrekultywowanych terenów, kiedy kopalnie zostaną zamknięte.


Prowadzący: dr Sylwester Kraśnicki, hydrogeolog

Moderacja: Patrycja Stefanek, Fundacja „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”

Data: 29.04.2021 r., g. 12.00-  13.30

Jak się zapisać?

Jeżeli chcesz wziąć udział w webinarze, wypełnij formularz dostępny pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScoqrA-ujnmMu-kObf_83dkCNR8yFZOK-Kl1Tjk4VjIWLAV2w/viewform

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM. Link zostanie przesłany uczestnikom po rejestracji. Udział w webinarze jest bezpłatny. 

O prowadzącym: 

Sylwester Krzysztof Kraśnicki – doktor nauk o Ziemi, hydrogeolog. W latach 2006-2008 brał udział w projekcie naukowym 6. Programu Ramowego UE - FOOTPRNT. Obszary zainteresowań: wpływ zmian klimatu na wody podziemne, oddziaływanie kopalń odkrywkowych i podziemnych, ferm, składowisk oraz innych inwestycji na wody podziemne. Od 2014 roku właściciel firmy LECTURER Sylwester Kraśnicki sporządzającej ekspertyzy hydrogeologiczne dla organizacji pozarządowych oraz samorządów w Polsce i za granicą.


13 maja odbędzie się drugi webinar z dr. Sylwestrem Kraśnickim pt. „Oddziaływania kopalni odkrywkowej na wody podziemne i powierzchniowe - w czasie eksploatacji i po jej zakończeniu". Będzie on dotyczył zjawisk i problemów z dziedziny hydrologii, z którymi będzie się trzeba zmierzyć po zamknięciu kopalni. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące wydarzenia.

 

 

Najnowsze

Początek strony slot gacor WordPress CMS Checker